VERİ MERKEZİ HİZMETLERİ

​CO-LOCATİON HİZMETLERİ

BTS GRUP, müşterilerine sunduğu Co-Location hizmetleri ile kuruluşların sahip oldukları sunucu ve network ekipmanların internet erişimlerinin 7/24 kesintisiz ve en hızlı şekilde gerçekleştirilmesini hedeflemektedir.

​BARINDIRMA, DEPOLAMA VE YEDEKLEME

Sunucu Barındırma

BTS GRUP, sunucu barındırma hizmetiyle ek bir yatırım ve harcamaya gerek duyulmaksızın enerji maliyetini azaltarak sunucuların barındırılmasına olanak sağlamaktadır. Şirketimiz Uluslararası standartlara uygun veri merkezi ve güçlü altyapısıyla kritik uygulamalar barındıran sunuculara yüksek hızda güvenli erişim sağlamaktadır. Ayrıca sunucuların sürekli izlenip raporlanarak iş sürekliliğinin desteklenmesinde etkin rol oynamaktadır.

Depolama ve Yedekleme
Verilerin güvenli bir şekilde saklanması ve korunması, tüm kurumların en çok ihtiyaç duyduğu alanlardır ve doğru hizmet sağlayıcı tarafından, doğru yöntemlerle gerçekleştirilmesi çok kritiktir. BTS GRUP, sunduğu depolama hizmetleri ile farklı uygulamalarda kullanılmaya uygun, birbirinden farklı özelliklerde disk alanlarını, ihtiyaç duyduğunuz miktarlarda kullanılabilmesine olanak sağlamaktadır. Veri güvenliği konusunda ise her tür ihtiyaca cevap verebilen çeşitlilikteki yedekleme hizmetleri sunmaktadır.

​BULUT VE SANALLAŞTIRMA HİZMETLERİ

Bulut Hizmetleri
Günümüzde işletmeler, BT süreçlerindeki gereksinimlerinin artmasıyla birlikte; daha kolay yönetebildikleri, istedikleri zaman değişiklik yapabilecekleri, ilk yatırım maliyeti olmayan, belli bir hizmet seviyesi ve belirli kuralları olan bulut bilişim çözümlerine yönelmektedir. Her kuruluşta olduğu gibi buradaki amaç maliyetleri düşürmek, kolay yönetilebilirlikle birlikte iş gücünden tasarruf etmek, kaliteli hizmet sunmak ve böylece kazanç sağlamaktır. BTS GRUP, konusunda uzman kadrosuyla bulut yapılarına entegrasyon sürecinde uçtan uca danışmanlık ve teknik destek hizmeti vermektedir.

Sanallaştırma Hizmetleri
Günümüzde sanallaştırma içermeyen sistemlere bakıldığında kullanılabilir kapasitenin yalnızca yaklaşık %15 – 20'sinin kullanıldığı görülmektedir. Sanallaştırma ile birlikte daha az fiziki kaynak kullanılmakta, kullanılmayan kapasiteler verimli ve aktif şekilde değerlendirilmekte ve çeşitli yönetim kaynaklarından tasarruf edilmesi sağlanmaktadır. BTS GRUP, sunduğu sanallaştırma çözümleriyle donanım gereksinimlerini azaltarak maliyetlerin düşürülmesine, enerji tasarrufunun ve iş sürekliliğinin sağlanmasına, yönetimin kolaylaştırılmasına ve daha birçok avantajın elde edilmesine yardımcı olmaktadır.

​FELAKET KURTARMA VE İŞ SÜREKLİLİĞİ

Felaket kurtarma çözümleri ile kritik BT sistemleri için felaketin mümkün olan en sorunsuz şekilde atlatılması ve en kısa sürede çalışmaya devam edilmesi hedeflenmektedir. Bu kritik ihtiyacı karşılamak üzere BTS GRUP, bilişim sistemlerini uçtan uca analiz ederek iş sürekliliğinin sağlanabilmesi için çeşitli felaket kurtarma önerileri geliştirip bu önerileri tüm mükemmeliyetçiliğiyle müşterilerine sunmaktadır.

​SEKTÖREL ÇÖZÜMLER

Çeşitli özelliklere sahip sektörler farklı ihtiyaçlara gereksinim duymaktadır. Bu sebeple sektörlerin ihtiyaçlarının çözümleri de çeşitli deneyim ve tecrübe gerektirmektedir. BTS GRUP, sahip olduğu bilgi birikimi ve yetkin tecrübesiyle gelişmeleri yakından takip ederek uygulanabilecek çözümlerin işlevsel kullanımı için çalışmalar gerçekleştirip müşterilerine en uygun hizmeti sağlamaktadır.

​VAS HİZMETLERİ

Katma Değerli Servisler (VAS) mobil servis ve çözümlerinin sunduğu servislere değer katmaktadır. VAS servisleri ile bir kuruluş yeni iletişim ve etkileşim yöntemleri ile kârını en düşük maliyetle arttırabilmeyi hedeflemektedir. BTS GRUP, yeni hizmetler geliştirerek karşılaşılması mümkün olan her sorunun çözümünü eksiksiz sunmayı hedefleyerek hayata geçirmektedir.